Пройдіть опитування і дізнайтеся на яку вакансію ви можете потрапити
Після надсилання заявки ми зв'яжемося з вами і розповімо про деталі вакансії
Скільки вам років?
Ви можете поїхати по програмі, якщо на момент виїзду вам буде від 18 до 27 років
Чи знаєте ви німецьку мову?
Люди, які знають німецьку можуть працювати в сфері послуг, але в нас є вакансії як зі знанням німецької так і без
Ви навчаєтеся?
Яка ваша основна ціль поїздки?
Ваше імя
Ваш номер телефону
Де краще заробляти, як знайти час на подорожі, з чого взагалі починати?
У цій статті ми розповімо про те, в які країни ви можете поїхати заробити гроші та подорожувати, а також порівняємо ці країни за різними критеріями
Для українців робота в Європі – це тренд, що є актуальним сьогодні та, напевне, не втратить актуальності найближчими роками. Водночас, непомітно для нас самих українські заробітчани стають іншими. Це вже далеко не ті виснажені працею люди, що нелегально, як туристи, заїздили в якусь європейську країну, щоб потім по 16-18 годин батрачити десь на фабриці чи на будівництві.

Сучасний український заробітчанин – це активна молода людина, що цілком законно перетинає кордон, прагнучи не лише заробити, але й дізнатися більше про європейський спосіб життя, відпочивати й подорожувати у вільний час. Поїздки на роботу в Європу стають лайфстайлом. Головне – спрямувати свої зусилля у правильне русло. Бо можна поїхати за кордон, і заробляти не набагато більше, ніж в Україні. Що вже говорити про дозвілля… В подібному випадку годі очікувати чогось більшого, ніж пляшка пива та прогулянка вулицями промислового містечка у вихідний.

З огляду на це, Польща, Чехія й Словаччина – наче й непогано… Проте зовсім поряд є значно кращий варіант – Німеччина. Наголошую: поряд! Бо є ще й США, Канада. То дійсно претензійні напрямки. З ними пов'язано багато перспектив, але й не менше труднощів. До речі, потрапити в Америку останнім часом стає все складніше.
Отож, пропонуємо вам розібратися в усьому детально. Щоб не нав'язувати вам Німеччину як напрямок для працевлаштування, я пропоную порівняння з іншими популярними серед заробітчан країнами.
Зарплата та умови праці
В країнах Східної Європи (Польща, Чехія, Словаччина) зарплата становить орієнтовно 3 євро на годину (а то й менше), і працювати там потрібно часто близько 10-12 годин на день. Орієнтовно в місяць ви можете заробляти від 500 до 800 євро.

Хочете заробляти більше? Можливо вам запропонують варіанти. Наприклад, працювати 16 годин на добу (з 6-ї ранку до 20-ї вечора) не п'ять, а цілих шість днів на тиждень. Як вам такий графік? Чи може бути за таких умов час на відпочинок, не говорячи вже про подорожі?...

Але це ще не найгірша звістка. Якщо раптом завод чи фабрика, де ви працюєте, не матиме замовлень, то вас попросять посидіти вдома, або виходити на роботу три дні на тиждень по 8 годин. Що ви заробите у такому разі? Українську зарплату… Тільки за тридев'ять земель від дому, живучи в орендованому житлі в колі численних сусідів.

Якщо розглядати Німеччину, то зарплата там на порядок вища ніж у вищезгаданих країнах – від 9 євро на годину, залежно від місця працевлаштування та роботодавця. Там набагато суворіше контролюють графік роботи працівників. Ви будете працювати 7-8 годин на день. Не виключається, що в деякі дні вас попросять попрацювати 10 годин. Понаднормові години оплачуються додатково за вищою ставкою.

У вас гарантовано будуть вихідні, які ви зможете витратити на відпочинок або подорожі до інших міст чи навіть країн. В цілому, ви зможете заробляти в Німеччині від 1300 до 1600 євро на місяць, що є набагато більше у порівнянні з країнами Східної Європи.
Можливості подорожувати
Попередньо ми вже зауважували про те, що з вільним часом та вихідними у Польщі, Чехії та Словаччині може виникнути велика проблема. Проте, навіть якщо вихідні будуть… Далеко не всі працевлаштовуються у великих містах з чудовою старовинною архітектурою та безліччю цікавинок. Здебільшого стається навпаки. Працівники потрапляють у промислові регіони, що історично були пов'язані з металургією та вугледобуванням. Йдеться про невеликі міста на кшталт наших українських райцентрів.

Доводиться працювати щодня на підприємстві, повертатися в орендовану квартиру чи хостел, там же й проводити свій вільний час. Хочете ще «додам солі»? Наприклад, в Польщі майже в усі неділі закриті магазини. Тобто навіть щодо шопінгу на вихідні зась… А ще це досить далеко від Західної Європи. З малою кількістю вихідних подорожі по Європі можна залишити лише в мріях.

Водночас Німеччина знаходиться в центрі Західної Європи. Отож, завдяки лоукостам ви можете досить швидко потрапляти в будь-яку точку Європи. У вас буде стабільно 1-2 вихідних (також іноді можна просити додаткові вихідні на роботі або мінятися змінами з колегами).
Ми маємо багато конкретних прикладів, коли клієнти подорожували під час роботи не лише по Німеччині, а й в інші країни – Іспанію, Францію, Нідерланди, Італію. Летіли на 1-2 дні в цікаве для себе місто. Переліт економить багато часу, є досить зручним для подорожей і до того ж недорогим (іноді виходить не дорожче, ніж автобусом).
Також не виключені розваги в самому місті, де проходить ваша робота. Наприклад, деякі наші клієнти відвідували футбольні матчі всесвітньо відомих команд.
Безпека та легальність
Нерідко українські рекрутери пропонують клієнтам їхати в такі країни як Польща та Словаччина без оформлення всіх необхідних документів. Коли потенційний працівник приїздить на підприємство, йому кажуть, що вже немає вільних вакансій. Або працювати доводиться нелегально.

Коли офіційне оформлення на місці роботи відсутнє, можуть виникати будь-які непорозуміння. Приміром, недобросовісний роботодавець не виплачує ту зарплату, про яку домовлялися. Або умови праці можуть бути зовсім не тими, на які розраховував працівник. Як правило, з цим не можна нічого вдіяти, бо поміняти роботу складно. Водночас, слід покрити витрати на саму поїздку. Ще й соромно повертатися додому з геть пустим гаманцем…

Іноді навіть ретельно підготовані в Україні документи для роботи в Чехії не гарантують очікуваного працевлаштування. Після прибуття на місце працівникові пропонують гірші умови і нижчу заробітну платню.
На противагу цьому – у Німеччині обов'язково потрібно оформляти робочий контракт через Німецьку Біржу Праці. У документі вказуються періоди роботи, заробітна плата, яка буде вам виплачуватися.

Ви можете побачити приклад такого контракту, в ньому є описані всі дані про роботодавця та працівника, періоди роботи та термін дії робочого контракту, чітко прописана зарплата за годину або за місяць. І звісно це все завірено печаткою Німецької Біржі праці.

Працювати нелегально в Німеччині практично неможливо, оскільки часто відбуваються перевірки від Біржі Праці. Перевіряючі цікавляться, чи всі працівники влаштовані офіційно.

За порушення закону на роботодавця накладається дуже великий штраф (і домовитися з представниками контролюючих органів, як у нас в Україні, неможливо). Німецьким роботодавцям вигідніше оформлювати своїх працівників за всіма вимогами закону, ніж мати проблеми.
Підсумок
Тільки вам вирішувати, куди саме їхати в Європу для працевлаштування. Проте ми вам довели, що Німеччина – набагато кращий варіант для роботи за кордоном, ніж країни Східної Європи, по таких критеріях, як заробітна плата, умови праці, наявність вихідних та вільного часу для відпочинку, легальність.

Просто зараз ми готові підібрати для вас вакансію в Німеччині. Пройдіть невелике опитування, щоб ми дізналися про ваші критерії. А далі вже обговоримо подробиці!
Підібрати вакансію
Пройдіть опитування, щоб ми могли підібрати для вас вакансію
Після надсилання заявки ми зможемо надіслати конкретну презентацію та вакансію на яку ви зможете податися
Скільки вам років?
Ви можете поїхати по програмі, якщо на момент виїзду вам буде від 18 до 27 років
Чи знаєте ви німецьку мову?
Люди, які знають німецьку можуть працювати в сфері послуг, але в нас є вакансії як зі знанням німецької так і без
Чи знаєте ви англійську мову?
Це буде додатковою перевагою для вас
Чи є у вас водійські права?
Деякі вакансії вимагають водійські права
Ви навчаєтеся?
Ви зможете поїхати по програмі якщо ви студент або випускник навчального запладу і можете це підтвердити довідкою або дипломом
На скільки часу ви хочете поїхати?
Залежно від цього ми підбиратимемо вакансію
Яка ваша основна ціль поїздки?
Ваше імя
Ваш номер телефону
Made on
Tilda